A kollégium programjai

A Kisfaludy Sándor Gimnázium Kollégiuma az iskola tetőterében található, és kizárólag a gimnázium tanulói számára biztosít elhelyezést igény esetén.

A kollégiumi csoport viszonylag kis létszámú, mindenki ismer mindenkit, szinte egy nagy családként éljük mindennapjainkat.

A kollégiumi élet meghatározott napirend alapján folyik, az iskolai tanórák idején kívül folyamatos felügyeletet biztosítanak a kollégiumi nevelők a diákoknak. Közös reggelivel indul a nap, este közös vacsorával zárul, az ebéd az iskola menzán biztosított. Délután felüdülést célzó, szabad kimenőt biztosítunk a tanulóknak. Ezt követi késő délután 3x 45 perc tanulószoba, amelyen a részvétel kötelező. Este ismét szabadprogram vár a gyerekekre, ilyenkor tévézhetnek, pingpongozhatnak, használhatják a kollégium számítógépeit.

Heti rendszerességgel a következő programokat kínáljuk a tanulóknak:

Hétfő: informatikai tehetséggondozó foglalkozás

informatikus szakember áll a gyerekek rendelkezésére bármely számítógéppel kapcsolatos kérdésben

Kedd: sport az iskola tornatermében

Bácskay László testnevelő tanárral, kollégiumi nevelővel vidám edzések, testépítés, labdajátékok

Szerda: teaest

jó hangulatú beszélgetések a mindennapokról egy csésze tea mellett Soós Eszter kollégiumi nevelővel

Csütörtök: tematikus foglalkozás

beszélgetés Vitai Péter kollégiumvezetővel, érdekes témakörökről, a tanulók aktív bevonásával.

A kollégium időszakos programjai:

Védőnői előadások: Illés Ibolya iskolai védőnővel az életről, egészségről, közösségről, kamaszokat foglalkoztató kérdésekről.

Őszi, tavaszi túra: kellemes, 5-10 km-es séta, ahol megismerjük Sümeg környékét, természeti szépségeit.

Halloween-délután: Nagy hagyományú, rendkívül jó hangulatú, egész délutános-estés program, ahol a kollégium nevelői és diákjai ijesztő jelmezekben, sminkben, különböző vetélkedőkön vesznek részt, megtornáztatva testüket és agytekervényeiket is. Az est fénypontja a Kincsvadászat, ahol koromsötétben a város különböző helyszínein édességvadászat folyik. A Halloween-est közös, izgalmas filmnézéssel zárul.

A kollégium szabadidős foglalkozásai:

• asztalitenisz
  • rex