Nyílt napok

   I. 2019. november 21. 8:00

  II. 2019. december 04. 8:00

2019-2020. tanév főbb eseményei

2019.08.28.   
Gólyatábor

2019.09.02.  
Tanévnyitó ünnepély, tankönyvosztás

2019.09. 18. 17 óra
Szülői értekezlet

2019.09. 18. 18.30 óra
Szülői szervezeti ülés

Őszi szünet:
2019. október 28-től 2019. november 3-ig.

2019.11. 21.
I. Nyílt nap

2019.11.27.   17.00
Fogadóóra

2019.12. 04.
II. Nyílt nap

2019.12. 07. 17 óra
Szalagavató

Téli szünet:
2019. december 23-tól 2020. január 3-ig

2020.02. 03. 17 óra
Szülői értekezlet 12.A

2020.02. 04. 17 óra
Szülői értekezlet 12.C

2020.02. 05. 17 óra
Szülői értekezlet a nem végzős osztályoknak

2020.03.25.  17.00
Fogadóóra

Tavaszi szünet:
2020. április 09-től 14-ig

2020.04.30. 16 óra
Ballagás

2020.05.04.
Írásbeli érettségi vizsgák kezdete

2020.06.12.
Utolsó tanítási nap

2020.06.15.
Szóbeli érettségi vizsgák kezdete

2020. 06. 19. 8 óra
Tanévzáró ünnepség

Programok

Az aktuális programokról, eseményekről a gimnázium facebook oldalán találhatók a friss képes beszámolók: https://www.facebook.com/Kisfaludy-S%C3%A1ndor-Iskola-S%C3%BCmeg-196194377098776/

Fotósnövendékek

Gimisek az Emlékházban Séta_Fotósnövendékek Sokan tudjuk, hogy a fotózás ma egy nagyon keresett es felkapott téma, hiszen digitális világban élünk, nagy szerepet játszik az életünkben. Ezzel a témával kapcsolatban alakult meg Sümegen is egy gimis diákokból álló...

Gólyaavató 2019.

Aprajafalva apraja és nagyja gyűlt össze egy komoly csínytevésre elegendő Minyonnal a suli kapujában, ahol a tizedikesek csőrre töltött filcekkel vártak minket. Hamar el is szaporodtak a tetovált Törpillák, Kevinek és Daveek, szebbnél szebb rajzokkal a bőrükön. Ez...

Élménybeszámoló jutalomkirándulásról

JUTALOMKIRÁNDULÁS   Papp Imre várkapitány úrnak köszönhetően az egész évben kiemelkedő teljesítményt nyújtó tanulók jutalomkiránduláson vehettek részt május végén. A humán-munkaközösség vezetője, Walter Katalin állította össze a kirándulás programját a 24 diák...

2019-2020 programterv

 

Dátum Esemény
AUGUSZTUS
2019.08.26.
10.00 óra
Alakuló értekezlet
2019.08.26-30 Munkaközösségi alakuló értekezletek
2019.08.26-28 Javítóvizsgák, osztályozóvizsgák
2019.08.28 Gólyatábor
2019.08.29
9.30
Munka- és balesetvédelmi oktatás dolgozóknak
2019.08.29
10.00 óra
Tanévnyitó értekezlet , szociális segítő bemutatkozása
SZEPTEMBER
2019.09.02
10.00 óra
Tanévnyitó ünnepély
2019.09.02 Tankönyvosztás
2019.09. 02-06 Energiajárőr-szolgálat megszervezése
2019.09.02-06 9-10. évfolyamosok matematikai kompetencia bemeneti mérése
2019.09.02 Szakkörök elindítása
2019.09.02 Bizonyítványok, anyakönyvek rendezése
2019.09.03 Részképesség-zavarosok kiszűrése
2019.09.11 Névsorok, csoportok és órarend ellenőrzése az e-naplóban
2019.09.11 Színházlátogatás előkészítése;
fotós tanfolyam – 5 alkalmas múzeumi együttműködés;
múzeumi, kirándulási tervezetek előkészítése
2019.09.14 Osztálytalálkozók javasolt időpontja
2019.09.18
17.00 óra
Szülői értekezlet , szociális segítő bemutatkozása
2019.09.18 Október 23-i műsor próbáinak egyeztetése
2019.09.19 Futóverseny
2019.09.20 OKTV-re való jelentkezés határideje
2019.09.25 Ellenőrzött tanmenetek továbbítása az intézményvezető-helyettesnek
2019.09.27 OKTV jelentkezések rögzítése
2019.09.02-27 Egyéb versenyekre való jelentkezés (Kenguru, K&H , környezetvédelmi….)
OKTÓBER
2019.10.01 Közösségi szolgálati jelentkezési lap leadási határidő
2019.10.01 Statisztikák elkezdése
2019.10.04 Az aradi vértanúk emléknapja
2019.10.09
14.30
Gólyaavató
2019.10.15 Az érettségi témakörök előkészítése
2019.10.16
17.00 óra
Pályaválasztási szülői értekezlet a sümegi 8. osztályosok szüleinek
2019.10.18 Felvételi kódok rögzítése
2019.10.18 Felvételi tájékoztató megjelentetése
2019.10.18
14.30
ÖDBK találkozó Sümegen
2019.10.19 (szombat) Nevelési értekezlet (Munkanap dec. 14. helyett)
2019.10.21 Iskolai műsor főpróbája
2019.10.22 Október 23-ai műsor megtekintése, plakátkészítés
13:15 koszorúzás  DÖK tagjaival (35 perces órák 10 perc szünetekkel)
2019.10.26 Osztálytalálkozó javasolt időpontja
2019. 10.28-11.03 között Őszi szünet: október 28,29,30,31
NOVEMBER
2019. november Fair play kupa
2019. november magyar nyelvi hét: szavalóverseny, nyelvhelyességi -és helyesírási verseny, szépkiejtési és könyvtárhasználati verseny
2019. november Honvédelmi kötelék
2019.11.04 OKTV történelem
2019.11.11.-14 Idegennyelvi hét
2019 11.12-14 Konzultáció a magántanulóknak
2019.11.16 Osztálytalálkozó javasolt időpontja
2019.11.20 Az 1. fogadóóra előkészítése: jegyek ellenőrzése, szülők értesítése
2019.11.21 I. Nyílt nap
2019.11.22 Adatszolgáltatás kompetenciaméréshez
2019.11.25 OKTV (angol)
2019.11.27 Fogadóóra
2019.11.29-ig Év kémikusa, Év geográfusa pályázatok kiírása
2019.11.29-ig Év történésze, Év nyelvésze és Év irodalmára pályázatok kiírása
DECEMBER
2019.12.02 Dr. Stach Dezső emléktorna
2019.12.04 II. Nyílt nap
2019.12.05 Pályaorientációs nap
2019 dec Adventi kirándulás (Ausztria)
2019.12.06 Szalagavató főpróba
2019.12.07
17.00 óra
Szalagavató bál
2019.12.19 Karácsonykupa
2019.12.20
12.00 óra
Karácsonyi ünnepség az intézmény tanulóinak
Eredményhirdetések, jutalmazások
2019.12.20
14.00 óra
Karácsonyi ünnepség az intézmény dolgozóinak
2019.12.23. – 2020.01.05 Téli szünet /december 23, 30, 31 , január 2, 3/
JANUÁR
2020.01.05-10. Sítábor
2020.01.10 A doni katasztrófa emléknapja/ tanórai keretben/
2020.01.13 Osztályozóvizsgák magántanuló(k)nak 01.13-01.16
2020.01.22 A magyar kultúra napja (tanórai keretben)
2020.01.24
12.30
Félévi osztályozó értekezlet (1-5 óra 40 perces, szünet 10 perc, utolsó 5 perc)
2020.01.24 I. félév vége
2020.01.28 ELTE Szombathely előadás
2020.01.31 Szülők kiértesítése az első félévről
2020.01.09-04.26 FIT felmérés
FEBRUÁR
2020.02.01 megyei szépkiejtési verseny
2020.02.03
17:00 óra
Végzős osztályban szülői értekezlet / 12.a
2020.02.04
17:00 óra
Végzős osztályban szülői értekezletek / 12.c
2020.02.05
14.30
Félévi értekezlet
2020.02.05
17:00 óra
Félévi szülői értekezletek nem végzős osztályokban
2020.02.13 Valentin napi dalfordító verseny
2020.02.14 Az érettségi vizsgák témaköreinek véglegesítése, változások ellenőrzése
2020.02.15 Érettségi, felvételi jelentkezési határidő
2020.02.20 Próbanyelvvizsgák mindkét idegennyelvből
2020.02.20 Előrehozott érettségi osztályozóvizsga 11 évfolyam angol
2020.02.21 Előrehozott érettségi osztályozóvizsga 11 évfolyam német
2020.02.26 A diktatúrák áldozatainak emléknapja/rádión keresztül/
2020. február Nyakas János Szavalóverseny
2020. február Bod Péter könyvtárhasználati verseny Veszprém
MÁRCIUS
2020.03.02-06. Részvétel a ” Pénz7″ Programban
2020.03. második hete Konzultáció a végzős magántanuló(k)nak
2020.03.13 Megemlékezés az 1848/49-es forradalom és szabadságharcról –
a Ram. Ált. Isk. műsora (35 perces órák 10 perc szünetekkel)
2020.03.16 A középfokú iskola eddig az időpontig nyilvánosságra hozza a jelentkezők felvételi jegyzékét.
2020.03.18 II. félévi fogadóóra előkészítése: jegyek ellenőrzése, értesítés a szülők felé
2020.03.20 10. évf.: jövő évi fakultációkra előzetes jelentkezés leadása
2020.03.23 – 27. Részvétel az Országos Digitális Témahét Programban
2020.03.25 II. félévi fogadóóra
2020.03.26 Jelentkezettek listáját elektronikusan megküldi a központ
2020. március Katasztrófavédelmi verseny Tapolca
2020. március Víz világnapi verseny eredményhirdetése Veszprém
2020. március Kenguru matematika verseny
2020. március ping-pong bajnokság
2020. március Fair Play Kupa
2020. március Vajda János Szavalóverseny, Keszthely
2020. március Szentgyörgyi Albert szavalóverseny, Ajka
ÁPRILIS
2020.04.01 – 03. Kisfaludy-napok
2020 04. 06-07 Konzultáció a magántanul(k)nak
2020.04.06 Jelentkezettek kiegészített listáját elektronikusan megküldi a központ
2019.04.08 Felvételi rangsor (ideiglenes) megküldése a központnak
2020.04.20 -24. Részvétel a Fenntarthatósági Témahét Programban
2020.04.20 Osztályozóvizsga (angol előrehozott 12.évf anyaga)
2020.04.21 Osztályozóvizsga (német előrehozott 12.évf anyaga)
2020.04.20-22 Osztályozóvizsgák végzős magántanulóknak
2020.04.17 A holokauszt emléknapi műsor iskolarádión keresztül
2020.04.09-14 Tavaszi szünet /április 9, 14/
2020.04 20-tól Érettségivel kapcsolatos tájékoztatás a végzősök számára
2020.04.22 Érettségi felügyelő tanári tájékoztató
2020.04. 23-25. Helikoni Ünnepségek Keszthely
2020.04.29
14.30
Osztályozó konferencia 12.a, 12.c
2020.04.29 Szerenád
2020.04.30 Utolsó tanítási nap a végzős évfolyamon, bolondballagás
2020.04.30
16.00
Ballagás   (1-4 tanóra 35 perces, 10 perc szünetekkel)
2020.04.23-30 A felvételt hirdető középfokú iskolák megküldik a felvételről vagy az elutasításról
szóló értesítést a jelentkezőknek és az általános iskoláknak.
2020. április Katasztrófavédelmi verseny Tapolca
2020. április Szavalóverseny Ajka
2020. április A magyar költészet napja, megemlékezés tanórai keretben
2020. április Tapolca foci
2020. április ÖDBK találkozó Budapest
MÁJUS
2020.05.04 Írásbeli érettségi vizsgák kezdete
2020. 05. 04-06. Tanítás nélküli munkanapok
2020.05.07 A leendő 9. évfolyamosok szüleinek szülői értekezlete
2020.05.14 Tanulmányi kirándulás
2020.05.20 Fakutációs jelentkezések véglegesítése
2020.05.27 Kompetenciamérés (10.a, 9.c)
2020.05.29 NETFIT adatfelvitel vége
2020. május Tapolca-Sümeg váltófutás
2020. május Diákolimpiai selejtezők
JÚNIUS (NYÁR)
2020.06.04
8.00 óra
Trianon emléknap-műsor Iskolarádión keresztül
2020.06.09 Tanulmányi kirándulás a Papp Imre díjjal kapcsolatosan
2020.06.12
13.30
Osztályozó konferencia (35 perces órák 10 perc szünetekkel)
2020.06.15 Tanítás nélküli munkanap (+ érettségi vizsgák)
2020.06.15 – 24. Tanítás nélküli munkanap – szóbeli érettségi vizsgák
2020.06.17 Bizonyítványok, anyakönyvek, aláírandók leadása
2020.06.19
8.00 óra
Tanévzáró ünnepség
2020.06.23 Beiratkozás 8.00-11.00 és 15.00-18.00
2020.06.25 Tanévzáró értekezlet 9:00
2020.08. 25-27. Osztályozó és javítóvizsgák