2019. december 12-én Veszprémben
a Diákolimpai Döntőkön 1-3. helyezett diákokat
és azokat a pedagógusokat jutalmazták,
akik az elmúlt években kiemelkedően sokat tettek
a diáksportért.

KUNOSS SZABOLCS
TANÁR ÚR
is kiérdemelte
a „diáksportért” díjat.

Gratulálunk!

Kunoss Szabolcs

testnevelés-gyógytestnevelés ped. II.

Kisfaludy Sándor Gimnázium, Kollégium és Alapfokú Művészeti Iskola Sümeg

Kunoss Szabolcs Tanár Úr a Kisfaludy iskola egykori testnevelő tanárainak örökségét és a testnevelés tanításának hagyományait közel 15 éve ötvözi fiatalos lendületével, kitartásával, szakértelmével, odaadásával (minden nap Szombathelyről autózik a sümegi gimnáziumig). Kollégái elismerik, tanítványai tisztelik, szeretik. Fontosnak tartja tanóráin a kellő szakmai megalapozottságot ötvözve a jó hangulattal. Grassroots szemlélete a mindennapi gyakorlatában is jelen van, hiszen számára minden egyes gyermek érték és fontos, igyekszik nekik megadni a legjobbakat. Gyakori szereplője a diákolimpiai rendezvényeknek, legyen az, az Európai Diáksport Napja, a Fair Play Kupa vagy asztalitenisz, atlétika verseny. Számos iskolai bajnokság, házi verseny kitalálója, szervezője, motorja. Megálmodója a dr. Stach Dezső Emléktornának, ezzel tisztelegve tragikusan elhunyt kollégája emlékének. A tornán a diákok csapatain túl a tanárok és a volt diákok is játékkal emlékeznek egykori kiváló tanárukra, kollégájukra.

Hisz az élethosszig való tanulás fontosságában, folyamatosan képzi magát. Gyógytestnevelői, testnevelő tanári végzettsége mellett, edzői és sportmasszőri képesítést is szerzett. Fontos számára tudásának megosztása, ennek eredménye képpen több diákját is elindította a testnevelői pályán. Jó kapcsolatot ápol a város, a térség testnevelőivel, több programot dolgoztak ki és valósítottak meg együtt. Igazi tesis!

(Renczes Ákos, Nádasi Péter)