A KISFALUDY SÁNDOR GIMNÁZIUM KOLLÉGIUMÁNAK
tájékoztatója leendő kollégisták és szüleik számára

Amit hozni kell/javasolt: saját ruházat egyéni igények szerint, tisztálkodó holmik, taneszközök, egyéb személyes holmik (fürdőköpeny, törülközők, papucs, fésű, olló, varrókészlet, szájhigiéné eszközei, tányér, evőeszköz, mosogatószer, konyharuha, papírtörlő, vállfa, papírzsebkendő, toalett-papír, saját gyógyszer stb.)

Amit hozni lehet: hajszárító, laptop (saját felelősségre)

Amit a kollégium biztosít: a bentlakáshoz szükséges teljes alapellátás, komplett ágynemű, huzattal és lepedővel (de a tanuló mindezeket otthonról is hozhatja), teakonyha (mikrosütő, főzőlap, szendvicssütő, hűtőszekrények)

Amit nem lehet behozni (mert nem is kell): elektromos főző- és sütő alkalmatosságok, hősugárzók

Előzetesen a legfontosabb tudnivalók

A kollégium igénybevétele ingyenes a diákok számára. Mindössze 1000 Ft kollégiumi támogatást szeretnénk kérni tanévenként.

Térítésköteles viszont a napi háromszori étkezés, amelyet biztosítunk a kollégisták számára.  Ennek összegét az önkormányzat határozza meg, jelenleg 740 Ft/nap. (A jogszabályban szereplő kedvezmények igénybe vehetők, ehhez igazolások szükségesek). A menzai szolgáltatás (reggeli-ebéd-vacsora) keddtől-csütörtökig minden kollégista számára kötelező, a hétfői és a pénteki étkezés választható. Az ezirányú igényeket a tanév elején rögzítjük és továbbítjuk az élelmezésvezetőnek. Az esetleges ételallergiát jelezni kell, a menzán ennek megfelelő ételek is kérhetők. Betegség esetén az étkezés lemondása, illetve igénylése a Szülő feladata és felelőssége. Az étkezést közvetlenül az élelmezésvezetővel lehet egyeztetni.

Napirend:

6.30 – 7.15      Tisztálkodás, szobák rendbetétele
7.15 – 7.30      Reggeli (a gimnázium étkezőjében)
8.00 –              Iskolai tanórák
Az iskolai tanórák után 16.30-ig kimenő.
16.30-tól 16.45-ig fölkészülés a tanulószobai foglalkozásra.
16.45-től 20.00-ig tanóra (16.45-17.30; 17.45-18.30; 19.15-20.00).
A tanórán való részvétel a gyerekek számára kötelező (kedvezmény: a min. 4.00 tanulm. átlagot elérő tanulók a szobáikban, a folyosó elkülönített részeiben tanulhatnak).

Különórákhoz, illetve iskolán kívüli sportfoglalkozásokhoz a Szülő írásbeli kérelme szükséges az időpont megjelölésével. A kérelmet az iskola igazgatója bírálja el és engedélyezi.

A szülő feladata, hogy értesítse a kollégiumot, ha gyermeke betegség vagy egyéb elfoglaltság miatt nem jön vissza a kollégiumba (telefon, elektronikus üzenet, e-napló).

Alkohol, drog fogyasztása, a kollégiumba történő behozatala és birtoklása szigorúan tilos! Bármely vétség elkövetését fegyelmi eljárás követi!

A tanuló a tanítási hét alatt Sümeg területét csak a Szülő előzetes írásbeli kérelmére, vagy a szintén előzetes telefonos egyeztetés alapján hagyhatja el.

Hazautazás: pénteken, ill. a szüneteket megelőző napokon 16.00-ig kell elhagyni az épületet. Visszautazás: vasárnapokon, ill. a szünetek vége előtti napokon 18.00-20.00 között fogadja a kollégium a diákjait. A visszaérkezés napjain az intézmény kapuját 20.00-kor zárjuk.

Fontos telefonszámok:

Vitai Péter koll. vez. +36-30-214-4340
Bácskay László koll. nev. +36-30-476-1921
Soós Eszter koll. nev.   +36-30-217-5329
Sallai-Éri Renáta élelmezés-vezető +36-30-820-2791
Kisfaludy S. Gimn. Titkárság +36-87-550-010

A kollégium házirendje a honlapon megtalálható.

Vitai Péter
koll. mk. vez.