Lengyel partneriskolánk diákjai és tanárai Sümegen

Vendégeink 2019. május 20-24. között tartózkodnak iskolánkban.

A mi csoportunk (a 10.A-ból) szeptemberben járt a lengyelországi Pyzdryben, most az ott megismert diákok és tanáraik látogatnak el hozzánk.

Sok érdekes programmal készülünk számukra. A közös beszélgetésen, játékokon túl kipróbáljuk a 3D-s szemüveget az informatikateremben, mandalát készítünk, közösen sportolunk, tervezünk kézműves foglalkozást, városnézést, részt veszünk lovagi tornán, és egy buszos kiránduláson a Balatonhoz. Igyekszünk ebben a pár napban minél többet megmutatni vendégeinknek Sümegből és környékéből.

A két iskola közötti kapcsolat  3 éve kezdődött az eTwinning (Erasmus+) keretein belül.

Az együtt készített közös projekttel elnyertük a „nemzeti minősített projekt” díjat, amiért az Oktatási Hivatal az eTwinning partnerintézmény címet adományozta iskolánknak 2018 márciusában.