NYELVTANULÁS KÜLSŐ PARTNEREKKEL

Ebben a tanévben már harmadik alkalommal veszünk részt az AIESEC szervezettel közös projektben. Korábban Egyiptomból, Brazíliából fogadtunk egyetemistákat, most pedig Grúziából érkezett Mariam Chkhvimiani, akit 2019. március 17-től április 27-ig látjuk vendégül.

Az AIESEC (Association Internationale des Etudiants en Sciences Economiques et Commerciales) nemzetközi nonprofit diákszervezet, amely nemzetközi csereprogramokat kínál 18 – 30 éves fiatalok számára. A magyarországi szervezetben jelenleg aktívan tevékenykednek volt Kisfaludy-s diákok is, kik segítik a program megvalósulását. A projektben való részvétel díját a Balatonfüredi Tankerületi Központ finanszírozza, a további költségeket pedig az egyik iskolai alapítvány, illetve egyes diákok, szülők vállalták.

Az AIESEC szervezettel való együttműködés előnye iskolánk számára elsősorban az, hogy gyakorlatban használhatják diákjaink a tanult idegen nyelvet, és ez motiválja nyelvtanulásukat, erősíti a kommunikációjukat, javítja beszédértésüket és beszédkészségüket, miközben új ismereteket is ad egy másik országról. Az érkező önkéntesek fő feladata, hogy kultúrájukkal, történelmükkel megismertessék a tanulóinkat. Nemcsak tanórákon, hanem délután is van lehetőség közös programokon részt venni, kötetlen formában angolul beszélgetni.

Mariam hetente új témában tart bemutatókat az angol tanórák keretében a sümegi gimnazistáknak. Tevékenységét Nagy Emília, angol szakos tanárnő koordinálja.

Mariam a következőket mondja az itt tartózkodásáról:

“Throughout my life, I have always loved being in various projects, so now I am participant of AIESEC exchange program and I have opportunity to be in Kisfaludy Sandor Gimnazium  as a volunteer and communicate , introduce my country and  share my knowledge with the students.  During my time there, I work with the teachers and students who are very nice and attentive, I am impressed how friendly  attitude they have to each other.  I think, volunteering at Kisfaludy Sandor Gimnazium is a wonderful experience in my life.”

„Egész életemben szívesen vettem részt különböző projektekben, szóval most az AIESEC csereprogram résztvevője vagyok és lehetőségem van a Kisfaludy Sándor Gimnáziumban önkéntes munkát végezni és beszélgetni, bemutatni az országomat és megosztani a tudásomat a diákokkal. Az itt töltött idő alatt együtt dolgozom a tanárokkal és a diákokkal, akik nagyon kedvesek és figyelmesek. Lenyűgöz, mennyire barátságosan viselkednek egymással. Szerintem itt önkénteskedni életem egy csodálatos élménye.”