Sítábori beszámoló

2019. január 6-11.

 

A korábbi évekhez hasonlóan idén januárban is sítáborban vettek részt diákjaink. Az ausztriai Weissbriach település sípályáin gyakorolhattunk. Az utazás során csatlakoztunk a helyi általános iskola sítáborozóihoz.

A jelentkező diákjaink 70 %-a haladó síző volt, így ők már innen folytatták a gyakorlást, a kezdők pedig egy másik csoportban ismerkedtek a sízés alapjaival. A hét vége felé már ők is ugyanazokon a lejtőkön siklottak, mint haladó társaik.  Két nagyszerű oktató foglalkozott velünk, így a fejlődés nagymértékűnek mondható.  A városban kapott új szállás kényelmes, praktikus volt. Még a szállításunkat a sípályára is megszervezték. Az egész sítábor alatt kifogás nem merült fel a diákok magtartásával kapcsolatban. Valamennyien nagyon jól éreztük magunkat.

Tobakné Bella Mária és Bácskay László
testnevelők, koordináló és kísérő tanárok