Irány Lengyelország!

2018. szeptember 22-28. között egy külföldi utazáson vettünk részt. A lengyelországi Pyzrdy-ben található iskolával 3 éve kezdődött az együttműködésünk az eTwinning (Erasmus+) keretein belül.

Az együtt készített közös projekttel elnyertük a „nemzeti minősített projekt” díjat, amiért az Oktatási Hivatal az eTwinning partnerintézmény címet adományozta iskolánknak 2018 márciusában.

Az 1 hetes kirándulás alatt diákjainkkal (a 10.A osztály tagjaival) sok érdekes programon vehettünk részt: hajókáztunk a Warta folyón, bowlingoztunk, városfelfedező túrát és különböző játékokat szerveztek számunkra, közösen főztünk, kézműveskedtünk, találkoztunk a helyi cserkészekkel is. Közben megismertük a partneriskola tanulóit, tanórákba nyertünk betekintést, emellett délutánonként is sok izgalmas elfoglaltságban volt részünk. Az utolsó napot városnézéssel töltöttük a régió központjában, Poznanban. A kirándulás során angol nyelven társalogtunk, de persze megtanultunk pár lengyel kifejezést, illetve mi is igyekeztünk bemutatni iskolánkat és a magyar értékeket.

Hálásak vagyunk partneriskolánknak a kedves vendéglátásáért. Hamarosan mi is viszonozhatjuk ezt, amikor ők érkeznek hozzánk, hogy megismerjék Sümeg és környékének látnivalóit.

A szervező és kísérő tanárok: Nagy Emília és Walter Katalin.

 

Let’s go to Poland!

Between 22-28 September, 2018. we had the opportunity to take part in a trip abroad. We started a cooperation with a Polish school, Gimnazjum IM Kazimierza III Wielkiego in Pyzdry 3 years ago, within eTwinning (Erasmus+).

With our common project we earned a “national certificate project” award and this way our school was given the eTwinning Partner Institute title by the Educational Office in March, 2018.

During the 1-week-trip our students (members of class 10.A)  could participate in a lot of interesting programs: a cruise on River Warta, bowling, sightseeing and town games, cooking together, pottery workshop, scouts’ meeting. Meanwhile we got to know the students of the partner school, we could get an insight of lessons. The last day we went sightseeing to Poznan, the centre of the region.

The common language was English but we learnt some Polish words, expressions and we tried to introduce our school and Hungarian values as well.

We are grateful for our partner school because of their hospitality. We will soon return it when they visit our school to see Sümeg and its surroundings.

The organiser teachers were Emília Nagy and Katalin Walter.

 

A résztvevő diákok és tanárok az iskola tornaterme előtt.

A diákok a lengyel diákpárjukkal együtt készített rajzokat pólón kapták ajándékba.