Gólyatábor
2018. augusztus 30.

Gimnáziumunkban már hagyománnyá vált, hogy a belépő tanulóknak még a tanév kezdete előtt gólyatábort szervezünk.

Igyekszünk megkönnyíteni az általános iskolából a középiskolába való átmenetet, mérsékelni az újtól való szorongást. A gólyatábor célja, hogy a leendő Kisfaludy-s diákok vidáman, játékosan, együtt ismerkedjenek a gimnáziummal, a tanárokkal, a segítő felsőbbévesekkel és természetesen egymással. Mindezt nem tanórai keretben az évnyitó után, hanem kötetlenebb formában. Úgy láttuk a résztvevők arcán, hogy élvezték a nap programjait, és megtették az első lépéseket egy összetartó osztályközösség kialakulása felé.

Sebestyén Gréta 9.a osztály:

A napot kilenc órakor kezdtük a tornateremben, ahol igazgatónő tartott egy rövid köszöntőt. Mivel sokan voltunk, a két osztályt négy csoportra osztották, hogy jobban megismerjük egymást. A vezetőink a felettünk lévő osztályok tanulói voltak. Körbevezettek minket az iskola épületében, ezt követően mindegyik csapat játékos feladatokat játszott az osztálytermekben. Az iskola ebédre is meghívott bennünket a szemben lévő étterembe. A nap további részében feladatokat kaptunk az épületen belül, valamint a városban is. Visszaérve az eredményhirdetésre került sor, majd finom pizzát is kaptunk.  A programok négy órakor fejeződtek be. Minden kezdő évfolyamos számára nagyon jól telt ez a nap. Köszönet a szervezőknek.